Międzynarodowy Dzień Muzeów

0

Biblioteka Miejska w Szczuczynie po raz pierwszy przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów. Z tej okazji, 18.05.2016r. (środa) w Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Szczuczynie z opiekunkami: panią Wandą Drobińską, panią Aleksandrą Merchelską, panią Anną Gąsiewską i panią Magdaleną Jagusz. Nasi mali goście z wielkim zainteresowaniem obejrzeli eksponaty strażackie a następnie wzięli udział w zabawach ruchowych w Starym Parku, które poprowadził pan Wojciech Łapiński. Obie grupy przedszkolne („Smerfy” i „Gwiazdeczki”) otrzymały certyfikaty uczestnictwa w Dniu Muzeów.

Następnie z wizytą do muzeum przyszli najmłodsi  uczniowie Szkoły Podstawowej (klasa 0 „a”, 0 „b”, 0 „c’’) wraz z wychowawczyniami: panią Beatą Nagel, panią Teresa Galińską i panią Lucyną Kaplą.

Nasi goście  mogli obejrzeć instrumenty, kaski i elementy umundurowania strażackiego. Każdy  z obecnych mógł dotknąć i przymierzyć zaprezentowane eksponaty, co spotkało się z wielkim entuzjazmem ze strony zwiedzających.

Miłą niespodzianką okazała się wizyta strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie: Jerzego Jaworskiego i Roberta Łepkowskiego, którzy zaprezentowali dzieciom wóz strażacki – kolejka chętnych do obejrzenia pojazdu była bardzo liczna.

Po wizycie w muzeum uczniowie wzięli udział w maratonie gier i zabaw „Ukryty skarb”. Dzieci by zdobyć zagadkę służącą do odnalezienia ukrytego skarbu,  musiały wykazać się sprytem, szybkością, skupieniem i wytrwałością w pokonaniu przygotowanych dla nich zadań. Rywalizacja między klasami była bardzo zacięta.

Zwycięstwo odniosła klasa 0 „b”, drugie miejsce zajęła klasa 0 „a”, trzecie miejsce klasa 0 „c”.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i słodkie upominki.

Rywalizacja klas była jeszcze bardziej zacięta podczas quizu „Co wiem o Straży Pożarnej?” podczas którego uczniowie wykazali się wiedzą na temat straży pożarnej i naszego lokalnego muzeum. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęła klasa 0 „a”, drugie miejsce zajęła klasa 0 „b”, trzecie miejsce zajęła klasa 0 „c”.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Po zakończeniu quizu, klasa 0 „a” i klasa 0 „b” wraz z opiekunkami odwiedziły Bibliotekę Miejską gdzie obejrzały wystawę „Mikrokosmos” pani Barbary Paszkowskiej – głównego instruktora MDK.

Serdecznie dziękujemy za wizytę dla wszystkich zwiedzających.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress