Miejsce w sejmiku po Gwiazdowskim obsadzone

0

Adam Niebrzydowski, rolnik ze wsi Bronaki w gminie Jedwabne, został nowym radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego. Ślubowanie złożył podczas piątkowego posiedzenia. Niebrzydowski zajął miejsce zwolnione przez Kazimierza Gwiazdowskiego, który w październiku został wybrany posłem na Sejm RP.

Adam Niebrzydowski to przewodniczący Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży i wiceprzewodniczący Podlaskiej Izby Rolniczej. Tak jak Kazimierz Gwiazdowski jesienią 2014 roku był kandydatem z listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa podlaskiego z okregu nr 3 obejmującego Łomżę i powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski. Gwiazdowski był nr 1, a Niebrzydowski nr 7. Gwiazdowski zebrał 8330 głosów poparcia – co było najlepszym wynikiem na liście i w okręgu, a Niebrzydowski 1233 głosów, co było  7 wynikiem na liście. Po wyborach PiS zdobyło 3 mandaty z 6 w okręgu. Początkowo objęli je Kazimierz Gwiazdowski (8330), Marek Olbryś (4675) i Agnieszka Muzyk (4048). W związku z zatrudnieniem tej ostatniej jako zastępcy prezydenta Łomży musiała zrezygnować z zasiadania w sejmiku. Jej miejsce zajął kolejny pod względem liczby zdobytych głosów kandydat PiS czyli Marek Komorowski (3556 głosów) z Zambrowa.
Gdy w październiku 2015 roku radny Kazimierz Gwiazdowski został wybrany posłem na Sejm także on musiał zrezygnować z zasiadania w Sejmiku. Jego miejsce miał zając kolejny pod względem poparcia kandydat z listy PiS. Był nim Krzysztof Kozicki (2560), który w 2014 roku wygrał wybory na wójta gminy Piątnica, a tych funkcji nie można łączyć. Po jego rezygnacji kolejnym do objęcia mandatu był Artur Filipkowski (2168), gdy i on zrezygnował przyszła kolej na  Niebrzydowskiego (1233).

Podczas tej samej sesji sejmiku ślubowanie radnego złożył także  Andrzej Zbigniew Koronkiewicz (PSL), który objął mandat radnego po byłym marszałku województwa Mieczysławie Baszko (PSL), który także jesienią został posłem na Sejm RP.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress