„Miki Mol i zaczarowany kuferek czasu” – Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci

0

Dnia 12 maja 2018r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmów była powieść Richarda A. Antoniusa (Ryszarda Antoniszczaka), „Miki Mol i zaczarowany kuferek czasu” – pierwsza książka z ilustrowanej serii przygód Mikiego Mola.

Tytułowy bohater, Miki, jest zabawnym molem książkowym zamieszkującym wraz z przyjaciółmi: Mrówkolwem i Świetlikiem, w Filobiblonii, krainie miłośników książek. Przyjaciele podróżują na grzbiecie starej encyklopedii w różne miejsca, aby uwolnić Grażynkę i inne dzieci, oraz zmierzyć się z groźnymi oszustami: dyrektorem cyrku Ambarasem i jego pomocnikiem, wilkiem Arcykąskiem. W przedsięwzięciu pomaga im zaczarowany kuferek, który jest źródłem wielu niesamowitych i zabawnych zdarzeń, a jego magiczne właściwości umożliwiają odbywanie podróży w czasie.

Młodzi czytelnicy z entuzjazmem wysłuchali przygód Mikiego, a następnie wykonali swój własny kuferek czasu – kapsułę czasu. Kuferek wykonany przez uczestników spotkania przenosił ich w różne kraje świata. Dzięki ukrytym zagadkom dzieci mogły być myślami
w kilku miejscach jednocześnie. Na koniec spotkania uczestnicy przygotowali prace plastyczne przedstawiające własne marzenia i zamknęli je w kapsule czasu. Dzieci wspólnie ustalili, że otwarcie kapsuły czasu i przedstawienie marzeń nastąpi za rok o tej samej porze
i miejscu.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za wspólną podróż razem z zaczarowanym kuferkiem! Do następnego razu!

Tekst, zdjęcia: Anna Wojsław BCK Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x