Miliony dla Szczuczyna

0

100 milionów na 100 dróg – pierwsze umowy na drogi w Podlaskiem podpisane.

Pierwsze umowy podpisane zostały z przedstawicielami trzech powiatów: białostockiego, kolneńskiego i monieckiego oraz dziewięciu gmin: Krynki, Łapy, Sztabin, Piątnica, Śniadowo, Suchowola, Korycin, Szczuczyn i Brańsk. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego umowy podpisywał Jerzy Leszczyński- Marszałek Województwa Podlaskiego i Stefan Krajewski- Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, w obecności Bogdana Dyjuka- Członka Zarządu.

Te 280 wniosków, jakie wpłynęły w ramach naboru opiewały na łączną kwotę pomocy 259 420 724,00 PLN (za co można byłoby wybudować 1400 km dróg). Pozytywnie zweryfikowane 233 wnioski – na łączną kwotę dotacji 223 809 686 PLN, z czego tylko sto pierwszych otrzyma dofinansowanie (co pozwoli na budowę 253 km dróg). Premiowane były gminy biedne lub z wysokim bezrobociem.

Umowy są efektem pierwszego naboru do konkursu pn.: Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Kolejny nabór uzależniony jest od tego ile pieniędzy pozostanie w ramach oszczędności przy wydatkowaniu właśnie przyznanych środków. Dlatego tak ważne jest szybkie rozstrzyganie przetargów, rozliczanie dotacji – na co zwrócił uwagę Stefan Krajewski.

wrota podlasia

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x