Minister Infrastruktury gościem Starosty

0

W dniu dzisiejszym (9 sierpnia 2021 r.) w Starostwie Powiatowym w Grajewie odbyło się spotkanie dotyczące przyszłych planów inwestycyjnych związanych z infrastrukturą drogową na terenie powiatu grajewskiego. Gościem specjalnym Starosty Grajewskiego – Waldemara Remfelda był Minister Infrastruktury – Andrzej Adamczyk, który mówił o już zaplanowanych przez rząd prawie 290 mld zł, które przeznaczone będą na zadania infrastruktury drogowej. Jest to pozytywna wiadomość dla wszystkich samorządów, które korzystają z dotacji i dofinansowań programów rządowych takich jak: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, czy Polski Ład, który w swoim programie posiada plany infrastrukturalne i walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Minister Adamczyk poruszył także temat przyszłości drogi S16 jako ważnego korytarza transportowego na linii wschód – zachód.

W spotkaniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP – Kazimierz Gwiazdowski, Burmistrz Miasta Grajewo – Dariusz Latarowski, Burmistrz Rajgrodu – Ireneusz Gliniecki, Wójt Gminy Grajewo – Stanisław Szleter, Wójt Gminy Radziłów – Krzysztof Milewski, Wójt Gminy Wąsosz – Czesław Ołdakowski, Sekretarz Gminy Szczuczyn – Jadwiga Jolanta Budzińska, Członek Zarządu Powiatu Grajewskiego – Maria Gwiazdowska oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie – Jan Julian Połonowicz.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress