Mleko UHT Łaciate- Podlaska Marka Roku 2016

0

Mleko UHT Łaciate – Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie; Instalacja gazowa STAG Diesel – AC S.A.; Malow 4 – innowacyjna fabryka mebli metalowych – Malow Sp. z o.o.; CERTYD – lekkie kruszywo spiekane – LSA Sp. z o.o.; XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo 2015 – Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Stowarzyszenie Pomocy „Rubież” w Białymstoku to tegoroczni laureaci Nagrody Podlaskiej Marki. Głosami internautów Podlaską Markę Konsumentów zdobył: Robot Photon – Photon Entertainment Sp. z o.o..

W środę 25 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku wręczono te najważniejsze, najbardziej prestiżowe w Podlaskiem nagrody. Podlaska Marka nie bierze się znikąd. Tworzą ją podlascy przedsiębiorcy, naukowcy, pasjonaci, ludzie kultury i wielkiego serca. Województwo podlaskie to to różnorodność pokazana wielobarwnością loga naszego województwa.

Minęło już 12 lat od kiedy po raz pierwszy postanowiliśmy uhonorować mieszkańców województwa za ich pomysłowość i kreatywność – mówił Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. – Kolejne edycje odkrywają nowe oblicze województwa. Widać tu odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata, nowe technologie, ale również pielęgnowanie tradycji czy nowe trendy w kulturze. Wasze sukcesy zasługują na właściwy rozgłos, tak abyśmy jako mieszkańcy regionu mogli poczuć się dumnie. I jesteśmy z was dumni.

Jak podkreślił Marszałek regionalnymi unikatami są ludzie, ale i całe branże. Stąd i ta różnorodność tegorocznych nagród. Bo ta nagroda pokazała, że Podlaskie jest silne przede wszystkimi swoimi ludźmi. Nagrodzono firmy o ustalonej renomie, ale i te początkujące; znane już globalne marki, ale i takie które dopiero wyruszają w swoją fascynującą podróż także dzięki przychylności starszych firm, już o ugruntowanej pozycji. Jak bowiem udowadniają twórcy Robota Photona tylko razem jesteśmy silni.

Tegoroczną galę prowadzili Marzena Rogalska, znana z licznych programów TVP (np. Pytanie na Śniadanie) oraz Marcin Tomkiel, znany i lubiany dziennikarz Polskiego Radia Białystok. Tegoroczni prowadzący szczęście w kategorii PRODUKT SPOŻYWCZY przynieśli Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie, producentowi Mleka UHT Łaciate.

To najbardziej masowy produkt, który w tej chwili ma pond 35 proc. rynku. Jak pomożecie będzie 50 – mówił Witold Karczewski, prezes Podlaskiej Izby Handlowej, który wręczał nagrodę w tej kategorii.
A Edmund Borawski, prezes nagrodzonej spółdzielni przyznał: – Nie byłoby marki Łaciate gdyby nie podlaskie mleko. To zasługa naszych producentów, którzy dużo i dobrze produkują. Tak się zdarzyło, że wyróżnienie to otrzymujemy w Światowym Dniu Mleka. Bardzo dziękuję – podkreślał prezes. – Chciałbym tylko powiedzieć, że w ciągu tych dwudziestu lat tych kartoników mleka wyprodukowaliśmy 4 miliardy.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress