Mleko w skupie coraz droższe

0

Dobra wiadomość dla producentów mleka. W październiku cena mleka w skupie w Polsce wzrosła o 3% w stosunku do września. Z danych GUS wynika, że średnio za 1 hl mleka płacono w skupie 112,03 zł, wobec 108,79 zł we wrześniu. Tradycyjnie już najwięcej za mleko płaciły mleczarnie w województwie podlaskim. Średnia cena w październiku wyniosła 119,56 zł/hl czyli o 2,3 zł więcej niż miesiąc wcześniej.

Cena skupu mleka w Polsce spadała z miesiąca na miesiąc od grudnia 2013 roku do sierpnia 2015 roku. We wrześniu średnia cena w porównaniu z sierpniową symbolicznie wzrosła  – o  0,9%. Teraz wzrost jest już dobrze widoczny – o 3%. Z wyliczeń GUS wynika, że mimo to w skali roku spadek ceny skup mleka wyniósł 9,9%.

źródło: GUS – Ceny produktów rolnych w październiku 2015 r

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress