Młodzi głosują- ciąg dalszy

5

W poniedziałek, 19 października 2015 roku, odbyły się w naszym gimnazjum, w ramach projektu „Młodzi głosują” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, wybory parlamentarne. Komisja złożona z dziewcząt z klasy III a: Oli Ramatowskiej, Klaudii Zabielskiej, Magdy Śmiarowskiej i Klaudii Sitek przygotowała kampanię przedwyborczą w szkole i w mieście, lokal wyborczy i przeprowadziła same wybory. Wzięło w nich udział 167 uczniów (na 190 uprawnionych).

I chociaż wyników nie możemy umieścić w internecie aż do następnego poniedziałku, to takiej frekwencji dorośli mogą nam tylko pozazdrościć!

Udostępnij:

5 komentarzy

  1. Do Pani Zofii, może i dobra inicjatywa ale Ci młodzi ludzie nie interesują się polityką i oddają głos dla „beki” najprawdopodobniej na partię KORWiN ponieważ tą partią kieruje JKM o którym jest multum filmików gdy żartuje i komentuje zachowania innych polityków. Nie mówię, że Pan Korwin jest zły, a jego partia niepoważna wręcz przeciwnie. Wracając do głosowania to wolałbym, żeby uczniowie siedzieli na lekcji i uczyli się niż bawili w głosowanie które nic ciekawego i pomocnego nie wniesie.
    Pozdrawiam

    PS. Nie mówię, że każdy z tych uczniów nie interesuje się polityką, ale dla większości w głowie siedzi tylko picie i palenie.

  2. Głosowanie może się przydać na przyszłość jako forma zapoznania się z przebiegiem takowego wydarzenia. Sam jestem młodą osobą która jeszcze się uczy, lecz jestem trochę starszy. Widząc zachowanie młodzieży z gimnazjum nie wydaje mi się aby teraz zmieniło się ich postrzeganie po wyborach(No ale są młodzi) i dla większości było to tylko „wolna lekcja” bo nie siedziało się w klasie nie trzeba było się uczyć.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress