„MŁODZI GŁOSUJĄ” w Publicznym Gimnazjum w Szczuczynie

2

Nasza szkoła bierze udział w kampanii „Młodzi głosują” po raz pierwszy. Mamy lekką tremę, ale się nie poddamy. Wstępne działania już za nami.
Nasz zespół, składający się z czterech dziewczyn z klas trzecich, przygotował akcję informacyjną o prawyborach wśród rówieśników i kolegów z klas pierwszych i drugich. Przygotowane informacje zostały wywieszone na gazetkach ściennych, drzwiach wejściowych do szkoły oraz umieszczone na facebookowej stronie szkoły. Ponadto udałyśmy się z informacjami na temat miejsca, czasu i celu przeprowadzenia prawyborów na godziny wychowawcze do poszczególnych klas. Nasz zespół uznał również, że warto o prowadzonej w szkole kampanii poinformować społeczność lokalną. Udałyśmy się więc na ulice naszego miasteczka z plikiem ulotek i plakatów otrzymanych z CEO i rozdawałyśmy je napotkanym mieszkańcom. Wielu z nich pytało nas, dlaczego to robimy, jaki jest cel naszej akcji? Wszyscy odnieśli się do niej przychylnie. Część plakatów powiesiłyśmy na tablicach ogłoszeniowych i w innych miejscach w mieście (tam gdzie uzyskałyśmy zgodę).

Za nami są już bezpośrednie przygotowania do wyborów. Wydrukowałyśmy i pocięłyśmy karty do głosowania i przygotowałyśmy potrzebne rekwizyty (sprawdziłyśmy m.in. stan urny wyborczej). A co przed nami? Umieszczenie relacji z lekcji o demokracji i parlamentaryzmie w Polsce, które jeszcze trwają i prawybory To już wkrótce!

Źródło: PG w Szczuczynie

Udostępnij:

2 komentarze

  1. Co ci młodzi mogą wiedzieć o życiu. Będą musieli samodzielnie podejmować życiowe decyzje … to wtedy rozumiem . Po co więc ta zabawa? W tej chwili 99% z nich nie ma pojęcia o życiu na tym ziemskim padole. Wygra Kukiz . Pozdrawiam.

  2. Powodów jest wiele, np. zaangażowanie w działanie lokalnej społeczności, dobry sposób na zwiększenie kompetencji młodzieży, przygotowanie do świadomego korzystania ze zdobyczy demokracji w życiu dorosłym.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x