Monitoring w Starostwie Powiatowym

0

Jeszcze w bieżącym roku z inicjatywy Zarządu Powiatu Grajewskiego na budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie zostanie zainstalowany system monitoringu.

Celem utrzymania obiektu w odpowiednim stanie technicznym władze powiatu grajewskiego chcą zabezpieczyć cały teren przed kradzieżą, dewastacją i innymi uszkodzeniami osób trzecich w tym malowaniem graffiti na budynku. W związku z tym zachodzi konieczność instalacji systemu monitoringu na tym terenie. W projekcie planowany jest zakup 7 kamer z rejestratorem do podglądu monitoringu wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną do prawidłowego działania systemu. Będą to wysokiej jakości kamery zewnętrzne umożliwiające ciągły, cyfrowy zapis obrazu w dzień i noc. By zapobiegać incydentom, kamery będą korzystały z wbudowanego systemu archiwizacji nagrań, a te w razie potrzeby będą udostępniane funkcjonariuszom policji.

System monitoringu będzie miał na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród osób odwiedzających Starostwo Powiatowe w Grajewie. Z doświadczenia miast, instytucji oraz jednostek Policji, które korzystają z monitoringu, wynika, że tam gdzie zastosowano kamery i tereny oznakowano jako monitorowane spada liczba popełnianych przestępstw oraz wzrasta odsetek ujawnionych i ustalonych sprawców zarówno przestępstw jak i wykroczeń – Powiedział Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Zygmunt Kruszyński.

Obecnie szacowane są koszty realizacji planowanego przedsięwzięcia. Zakup zostanie sfinansowany ze środków budżetu powiatu.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress