Na początku było…mleko!

0

Mleko na zdrowie! Z okazji Światowego Dnia Mleka (25 maja) SM MLEKPOL, producent marki Łaciate, zachęca do wzniesienia toastu kubkiem mleka za pomyślność rodzimego mleczarstwa! Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL, z Grajewa ma przyjemność i obowiązek przypomnieć, że mleko jest zdrowe!

Mleko jest niezwykle wartościowym składnikiem diety człowieka. Jest naturalnym źródłem dobrze przyswajalnego wapnia i pełnowartościowego białka, magnezu, potasu, witamin z grupy B oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D i E. Spożywanie mleka zgodnie z zalecanymi normami wyżywienia, pokrywa niemal w 100% zapotrzebowanie organizmu na wapń. – przypomina Prof. Andrzej Babuchowski, Prezes Instytutu Innowacji Przemysłu Mleczarskiego.

Spożycie mleka i produktów mlecznych w Polsce spada. Tendencja ta spowodowana jest m.in. słabą edukacją na temat dobroczynnych właściwości mleka i  modom pojawiającym się co jakiś czas w teoriach żywieniowych.

Niezwykle istotne  jest aby mleko i produkty mleczne podawać  najmłodszym, w czasie kiedy następuje zapamiętywanie smaków czyli mniej więcej do 5 roku życia. Oczywiście u niewielkiej grupy dzieci występują uczulenia i nietolerancja na składniki mleka. Przeważnie jednak alergie dziecięce są przejściowe. Najtrudniej przekonać nastolatków. Jeżeli pokazałoby się im, że mleko jest znakomitym źródłem wapnia i powoduje, że ich kościec staje się silniejszy a tym samym byliby oni zdrowsi i mocniejsi może nie zamieniliby mleka na inne, mniej wartościowe napoje. Powinni również wiedzieć, że zdrowa dieta to 3 porcje  mleka lub produktów mlecznych dziennie np.: szklanka mleka (250 ml), 200 gram jogurtu i 2 plasterki (40gram) sera. Taka dieta pomaga także  w zmniejszeniu masy ciała. Starszym konsumentom natomiast trzeba uświadamiać szerokie możliwości wykorzystania produktów mlecznych  – dodaje Profesor Babuchowski.

Wszystkich wielbicieli mleka SM MLEKPOL zaprasza  na swój oficjalny fanpage www.facebook.com/mlekpol,  gdzie 25 maja odbędzie się  specjalny konkurs z cennymi, mlecznymi nagrodami!

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress