Nadstawna zmieni oblicze

4

Nadstawna, którą wszyscy znamy, już niedługo przestanie istnieć. Przygotowany i złożony we wrześniu 2015 roku wniosek do Krajowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w pierwszej ocenie znalazł się bardzo daleko na liście rankingowej. Po złożonym przez nas odwołaniu ostatecznie wylądował na 25 miejscu. Po podziale środków finansowych okazało się, że pieniędzy wystarczy dla pierwszych 20 beneficjentów, reszta czeka na tzw. oszczędności poprzetargowe. Dokonana przez nas analiza pokazuje jednoznacznie, że dzięki znacznym różnicom cen w kosztorysach w porównaniu z ofertami wykonawców pieniędzy wystarczy na kolejne miejsca. Dlatego pracownicy Urzędu Miejskiego – referatu inwestycyjnego podjęli przygotowania do ogłoszenia przetargu, aby wyłonić firmę, której zadaniem będzie zmiana oblicza całej wspomnianej wcześniej ulicy. Począwszy od wjazdu z Placu Tysiąclecia (przychodnia), poprzez skrzyżowanie (początek ul. Wąsoskiej), aż po odcinek prowadzący na stadion i do skrzyżowania z ul. Sobieskiego zostanie uporządkowany teren, wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa z chodnikami dla pieszych po obu stronach jezdni. Chciałbym, aby prace ruszyły już w maju i mam nadzieję, że pogoda na to pozwoli.

Razem z ul. Nadstawną w Szczuczynie we wniosku znalazł się odcinek drogi Niećkowo – Wąsosz w części należącej do naszej gminy. Do końca wakacji powstanie tam odcinek prawie dwóch kilometrów nowoczesnej drogi, która połączy te dwie miejscowości. Inwestycja będzie dużym ułatwieniem i wynika z faktu potrzeby poprawy komunikacji na tym terenie. Z drogi tej korzysta większość rolników z terenu wsi Niećkowo, uczniowie dojeżdżający do Zespołu Szkół oraz parafianie Parafii Wąsosz. Mam nadzieję, że Gminie Wąsosz również uda się pozyskać dotację i już niebawem cała droga będzie przebudowana.

Burmistrz Szczuczyna
Artur Kuczyński

Udostępnij:

4 komentarze

  1. W końcu jedna z najstarszych ulic Szczuczyna ul. Nadstawna (wcześniej Tatarska, Kuśnierska) doczeka się nawierzchni. Oby nie tylko w pobożnym życzeniu.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress