„Narodowe Czytanie” w Bibliotece Powiatowej

3

W środę 16 września Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie pełniąca funkcję Biblioteki Powiatowej po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, zainicjowanej w 2012r. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Wśród osób, które zgodziły się wziąć udział w „Narodowym Czytaniu”, znaleźli się przedstawiciele władz na czele z Panem starostą, burmistrzem Grajewa, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu, a także instytucji kultury, placówek kulturalno-oświatowych oraz uczniów ZS nr 1, nr 2 w Grajewie i ZS w Wojewodzinie.„Narodowe Czytanie” uatrakcyjnił występ uczennic ZS w Wojewodzinie, Patrycji Mikulskiej, Aleksandry Purwin i Sylwii Wilczeskiej, które wcieliły się w główne postacie kobiece: Izabelę Łęcką, Kazimierę Wąsowską oraz Helenę Stawską, i w kostiumach stylizowanych na wiek XIX, wygłosiły co myślą o Stanisławie Wokulskim, kupcu galanteryjnym. Pełne gracji damy zabrały nas do przeszłości, Warszawy widzianej oczami Prusa. Tak zachęceni goście, rozpoczęli czytanie fragmentów „Lalki”.

Punktem końcowym tegorocznej akcji było  stemplownanie książek gościom okolicznościową pieczęcią, przysłaną z Kancelarii Prezydenta oraz  wręczenie upominków z logo Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Udostępnij:

3 komentarze

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress