Narodowy Dzień Zwycięstwa

0

8 maja obchodzimy 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej i Narodowy Dzień Zwycięstwa. Święto to zostało ustanowione przez parlament w 2015 r. dla upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
Tego dnia delegacje na terenie całego kraju składają kwiaty i zapalają znicze na znak oddania hołdu tym, którzy walczyli za wolną i niepodległą Polskę.
W tym też celu w Grajewie, przy pomniku na Placu Niepodległości, zebrali się przedstawiciele samorządów, jednostek, czy też straży. O godzinie 10:00 zabrzmiał głos syreny, następnie odsłuchano Hymn Polski, po czym zebrane delegacje złożyły kwiaty.
Powiat Grajewski reprezentowali Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i Wicestarosta Grajewski Tomasz Cebeliński.

Więcej informacji na temat tego wyjątkowego w historii Polski dnia znajda Państwo na stronie np. Senatu Rzeczypospolitej Polskiej: https://www.senat.gov.pl/aktualnoscilista/art,15512,narodowy-dzien-zwyciestwa.html

Więcej zdjęć dostępna jest na portalu Facebook Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress