Następne przedsięwzięcie Biblioteki Miejskiej w Szczuczynie

1

Biblioteka Miejska w Szczuczynie napisała i złożyła kolejny wniosek do Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „ Równać Szanse 2015 – Regionalny Konkurs Grantowy”. Do rywalizacji z całej Polski zgłoszono  563 wnioski, od organizacji pozarządowych, bibliotek, domów kultury i nieformalnych  grup dorosłych. Regionalne komisje ekspertów zdecydowały, że dofinansowanie otrzyma 111 projektów. Szczuczyńska biblioteka jako jedna z czterech instytucji  z województwa podlaskiego otrzymała bezzwrotną dotację w maksymalnej możliwej kwocie 8500 zł na realizację swojego nowatorskiego pomysłu „Pocztówki z mego miasta – warsztaty”.

Biblioteka będzie realizować swój projekt od 01 lutego do 31 sierpnia 2016 roku przy współpracy z lokalnymi szkołami ponadpodstawowymi oraz  Studiem Działań Kreatywnych „Gwiazda”, Stowarzyszeniem „Nasz Szczuczyn” , Urzędem Miejskim w Szczuczynie i parafią pw. Imienia NMP w Szczuczynie. Dzięki temu projektowi młodzi ludzie zdobędą nową wiedzę i konkretne umiejętności, a jego efektem będzie wystawa i zbiór kart pocztowych przedstawiających walory Szczuczyna pod wspólnym tytułem „Pocztówki z mego miasta”. Wydarzenie te promować będzie cykl happeningów.

Projekty realizowane w ramach programu „Równać Szanse” skierowane są do młodych ludzi w wieku 13-19 lat, tak więc już dziś zachęcamy młodzież lokalnych szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie. Na młode osoby zainteresowane fotografiką i robieniem zdjęć czekamy do końca tego roku w bibliotece (ul. Senatorska 12, po Nowym Roku ul. Łomżyńska 11).

Przedsięwzięcie to będzie realizowane w naszej nowo wybudowanej  siedzibie  przy ul. Łomżyńskiej 11. Środki pozyskane z grantu są wykonaniem jednego z wymogów Certyfikatu „Biblioteka+”, do spełniania których musimy dążyć jako biblioteka realizująca to ministerialne zadanie.

Anna Akus-Szklarzewska, koordynator projektu

Janusz Siemion, kierownik biblioteki

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress