Nie bądź obojętny „Wspólnie Dbajmy o Nasze Lokalne Dziedzictwo”

0

Nie bądź obojętny

Wspólnie Dbajmy o Nasze Lokalne Dziedzictwo”

W niedziele 07 maja, za wiedzą i zgodą Proboszcza Ks. Jacka Majkowskiego, po każdej mszy świętej strażacy i członkowie komitetu zbierać będą przed kościołem pod wezwaniem Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie fundusze na renowację pierwszego sztandaru szczuczyńskiej „Straży Ogniowej” z 1907 r.

W minionym roku szczuczyńska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej obchodziła jubileusz 140 – lecia powstania. W związku z tą rocznicą powstała społeczna, oddolna inicjatywa odnowienia mocno wyeksploatowanego pierwszego sztandaru naszej jednostki. W tym celu zawiązał się w dniu 12 sierpnia 2022 r. Komitet Społeczny pn. „WSPÓLNIE DBAJMY O NASZE LOKALNE DZIEDZICTWO”

Od ponad stu czterdziestu lat nasi Strażacy uczestniczą we wszystkim, co dzieje się w naszym mieście, można na nich liczyć zarówno w zwykły dzień jak też świąteczny, swoją obecnością nadają świętom kościelnym, państwowym i uroczystościom lokalnym dostojności zapewniają również oprawę muzyczną, dbają o nasze bezpieczeństwo, ratują życie i mienie, JADĄ I IDĄ TAM SKĄD INNI UCIEKAJĄ

Pomóżmy szczuczyńskim Strażakom zadbać o ich pierwszy sztandar – nasze wspólne dziedzictwo, by mógł nam wszystkim służyć przez przynajmniej następne 116 lat.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY WSPOMÓŻ.

Wpłat można dokonywać osobiście do puszki znajdującej się budynku – siedzibie Komitetu ul. Łomżyńska 11 (BCK w Szczuczynie), oraz na założone w tym celu przez „Komitet Społeczny” konto w Banku Spółdzielczym w Szczuczynie nr: 32 8768 0003 0000 0651 2000 0010

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało zgodę numer „2022/4022/KS” na naszą zbiórkę „Renowację pierwszego sztandaru szczuczyńskiej »Straży Ogniowej« z 1907 r.”

Komitet Społeczny

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress