Nielegalne papierosy i alkohol w Grajewie

0

W ubiegłą niedzielę grajewski dzielnicowy zabezpieczył 1020 paczek papierosów i 65 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar trafił w ręce mundurowego podczas sprawdzania punktu zaznaczonego na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, każdego dnia sprawdzają miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaznaczone przez mieszkańców grajewskiego powiatu. W ubiegłą niedzielę dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego postanowił skontrolować punkt zaznaczony na „Mapie”. Posiadał bowiem informacje, że w garażu na jednym z osiedli może dochodzić do handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi oraz alkoholem. Funkcjonariusz nie musiał zbyt długo czekać, by nabrać podejrzeń, że właściciel garażu może ukrywać w nim nielegalny towar. Podjął interwencję. Okazało się, że mieszkaniec Grajewa miał 1020 paczek papierosów i 65 litrów alkoholu, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 42-latek został zatrzymany, a jego trefny towar zabezpieczony. Teraz niezgodnym z prawem postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policja zachęca do korzystania z interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Wszystkie punkty zaznaczane na Mapie są weryfikowane i sprawdzane przez policjantów, a w przypadku potwierdzenia, podejmowane są stosowne kroki celem zniwelowania wskazanego zagrożenia.

KPP w Grajewie

2016-10-26_090357

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress