Noc Bibliotek z duchem Stanisława Antoniego Szczuki

0

Historia jakby żywcem wyjęta z książki! Duch Stanisława Antoniego Szczuki i jego zaginiona szabla, mnóstwo zagadek, ukryte wskazówki, niewidzialne pismo, historia życia Szczuki, zaskakujące zadania do wykonania, fakty i historie związane z okresem odzyskiwania niepodległości w Polsce, historia rozbrojenia Niemców przez szczuczyńskich strażaków i na końcu tajemniczy kufer. Skarb Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna! Tak wyglądała IV edycja Nocy Bibliotek w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Dzieci biorące udział w tegorocznej Nocy Bibliotek wzięły udział w grze miejskiej, która swym zasięgiem objęła prawie całe miasto. Marlena Stocka i Anna Cymkowska zgłębiły historię życia założyciela i właściciela Szczuczyna a także zapoznały się z faktami z 1918 roku, które opisują co się działo w tym okresie w naszym mieście. Z całego poznanego materiału stworzyły grę, która łączy historię, legendę i fikcję. Wielkim urozmaiceniem gry były zapomniane techniki detektywistyczne, które dzieciom zaprezentowała Barbara Paszkowska, która wystąpiła w roli piastunki Stanisława Antoniego Szczuki.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę  i zaangażowanie w grę. Dzięki Wam szabla trafiła ponownie w ręce prawowitego właściciela, który spokojnie może przemierzać ulice Szczuczyna i obserwować życie i rozwój swojego miasta!

Wieczorem warto czasami obejrzeć się za siebie, wytężyć wzrok w ciemniejszych uliczkach Szczuczyna … a może gdzieś Wy też będziecie mieli okazję spotkać Szczukę.

BCK SZCZUCZYN

 

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress