Nowa wersja systemu ACADEMICA

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie już od trzech daje swym użytkownikom możliwość korzystania z sieci Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych (CWPN) ACADEMICA, a tym samym zapewnia swoim czytelnikom dostęp do najnowszych wydawnictw naukowych w formie cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych. Cyfrowa wypożyczalnia ACDAEMICA powstała z myślą o ułatwieniu dostępu do zasobów naukowych. Znajdziecie tu Państwo podręczniki akademickie, publikacje naukowe, czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to bardzo przydatne narzędzie do poszukiwań publikacji dla naukowców, studentów, badaczy, historyków, pasjonatów i innych zainteresowanych.

            Pod koniec 2018 roku Biblioteka Narodowa wprowadziła istotne zmiany w systemie ACADEMICA. Liczne udogodnienia maja sprawić, że korzystanie z cyfrowej wypożyczalni będzie prostsze, bardziej efektywne i mniej obciążone biurokracją. Wśród najistotniejszych zmian, jakie zaszły w systemie warto wspomnieć o uproszczonej procedurze rejestracji nowych użytkowników (brak pobierania oświadczeń w formie papierowej), ponadto użytkownik może korzystać z systemu z konta instytucjonalnego (nie trzeba zakładać kont indywidualnych). Istnieje możliwość zakładania kont użytkownikom niepełnoletnim (do tej pory musiały być to wyłącznie osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych). Zmiany w systemie ACADEMICA dostosowane są do obowiązujących przepisów o ochronie danych osobowych.

            W celu skorzystania z usługi zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych BCK w Szczuczynie przy ul. Łomżyńskiej 11. Pracownikami biblioteki uprawnionymi do administrowania Cyfrową Wypożyczalnią Publikacji Naukowych ACADEMICA w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie są Anna Wojsław i Janusz Siemion. Szczegółowe informacje oraz regulamin korzystania z systemu ACADEMICA znajdują się w siedzibie Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress