Nowa wystawa w GIH

0

Grajewska Izba Historyczna serdecznie zaprasza na nową wystawę czasową: „ppor. pil. Kazimierz Sztramko – As polskiego lotnictwa”.

Wystawa prezentuję sylwetkę urodzonego w 1915 r. w podgrajewskich Boguszach Kazimierza Sztramko. Był on pilotem lotnictwa polskiego, który brał udział w walkach kampanii wrześniowej 1939 r., w walkach we Francji, Bitwy o Anglię oraz „Cyrku Skalskiego” w Północnej Afryce. Dzięki swoim osiągnięciom podczas II wojny światowej znalazł się w gronie Asów polskiego lotnictwa. Obok licznych fotografii na wystawie prezentowane są również pamiątki związane z postacią Kazimierza Sztramko przekazane w dniu 20 września br. do zbiorów GIH przez potomków pilota. Za najciekawszy z prezentowanych eksponatów należy niewątpliwie uznać oryginalną kurtkę mundurową pilota RAF wraz z baretkami i miniaturami odznaczęń, które otrzymał K. Sztramko.

Wystawa będzie prezentowana w murach GIH (ul. Ełcka 30) do dnia 24 października 2015 r.

Zapraszamy

Sztramko

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress