Nowe drogi w gminie – czyli budujemy kolejne „schetynówki”…

0

Rozpoczęły się już prace mające na celu przebudowę oraz położenie nawierzchni asfaltowej dróg na Osiedlu Pawełki w Szczuczynie (ulice: K. Marysieńki, J. Falkowskiego) oraz w miejscowościach gminnych: Swidry Awissa i Bęćkowo. Na realizację niniejszego zadania Gmina pozyskała dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Przetarg na realizację zadania wygrała firma STRABAG Sp z o.o, która zgodnie z umową do końca sierpnia br. wybuduje ok. 3 km dróg. Zgodnie z dokumentacją oprócz utwardzenia nawierzchni, wykonane zostaną chodniki, zieleńce, zjazdy na posesje, oznakowanie pionowe i poziome oraz zamontowane będą progi spowalniające.
Tegoroczna inwestycja jest niezwykle ważna zarówno dla mieszkańców jak i Burmistrza Szczuczyna. Ze złą nawierzchnią lub też jej brakiem mieszkańcy gminy borykali się już od wielu lat. Problem był szczególnie odczuwalny w sezonach wiosennych i jesiennych, kiedy to błoto utrudniało dotarcie na posesje zarówno pieszym jak i zmotoryzowanym.
Od dawna wiadomo, że inwestycje drogowe należą do inwestycji o znaczeniu priorytetowym. Jednakże, pomimo starań Burmistrza Szczuczyna i jego współpracowników, pomimo tego, że dzięki pozyskiwanym dotacjom udaje się odnowić coraz to więcej dróg i ulic – to jednak dobrych nawierzchni wciąż jest za mało. Dlatego też, opracowany został specjalny program „Asfaltowa Gmina” uwzględniający wszystkie drogi gminne kwalifikujące się do remontu czy przebudowy. Koszt dróg w latach 2015-2018 wyniesie prawie 5 mln zł, w tym ponad 80% stanowić mają środki z pozyskanych dofinansowań.

UM w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress