Nowe meble w szczuczyńskiej bibliotece

0

Jesienią 2016r. instytucja pod starą nazwą Biblioteka Miejska w Szczuczynie złożyła wniosek do  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016 – 2020” na dofinansowanie zadania pod tytułem „Wyposażenie nowo wybudowanej siedziby biblioteki w celu rozszerzenia jej oferty i zwiększenia atrakcyjności świadczonych usług”. Ten wieloletni, ministerialny program prowadzi „Instytut Książki”.

Kilka dni temu rozstrzygnięto nabór wniosków. W ramach drugiego naboru wpłynęło 159 wniosków, w tym 123 poprawne formalnie. Dofinansowanie dostało jednak tylko 14 wniosków. Szczuczyn w tej doborowej stawce znalazł się na 5 miejscu, uzyskując wysoką punktację (78,52 pkt.    w ocenie merytorycznej).

Kwota o którą wnioskowaliśmy i która została nam przyznana, to 114 750 zł. Jednak koszt całkowity zadania wyniesie 153 000 zł, gdyż zgodnie z regulaminem programu wymagany jest co najmniej 25 % wkład własny kosztów zadania. Środki te w wysokości 38250 zł zostały zapewnione bibliotece staraniem Urzędu Miejskiego w Szczuczynie.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na profesjonalne wyposażenie: Wypożyczalni dla Dorosłych w nowe regały (także na e-booki), ladę biblioteczną oraz biurka; Oddziału dla Dzieci, który wymaga całkowitej wymiany wyposażenia na meble przystosowane do potrzeb naszych najmłodszych czytelników (niskie, kolorowe regały, kącik dla malucha, odpowiednie stoliki, lada biblioteczna). W holu wystawienniczym zostanie zainstalowany nowoczesny system wystawienniczy, sala edukacyjna nr.1, która lada dzień stanie się salą multimedialną (z innego dofinansowania „Równać Szanse 2016”) zostanie wyposażona w przeszklone gabloty, regały, stoły i komody i będzie spełniać rolę Regionalnej Izby Historii i Tradycji; cała sala komputerowa zostanie wyposażona w nowe, funkcjonalne meble; jedno z pomieszczeń nowego budynku zostanie też umeblowane na potrzeby pracowni plastycznej. Dodatkowym udogodnieniem dla wszystkich naszych użytkowników na pewno będzie szatnia z prawdziwego zdarzenia. Wyżej wymienione wyposażenie na pewno podniesie standard naszych usług i  jeszcze w tym roku będzie służyć naszym czytelnikom i użytkownikom.

Ogromnie dziękuję za pomoc przy składaniu wniosku Referatowi Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, a szczególnie Bogusławowi Ramotowskiemu.

mgr Janusz Siemion

Dyrektor BCK w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x