Nowe, szybsze alarmowanie Strażaków Ochotników

1

W dniu dzisiejszym (8 marca 2016 r.), w jednostce OSP w Szczuczynie zmodernizowany został system powiadamiania o zagrożeniach. Do istniejącego modułu alarmowania selektywnego DSP-50 doinstalowany został system alarmowania jednoczesnego „telefon/SMS” oparty na terminalu DTG-53. To nowa usługa znacznie przyspieszająca powiadamianie Strażaków Ochotników, która ma charakter wspomagający dotychczasowe powiadamianie syreną.

Każdy Ochotnik, podczas otrzymywania powiadamiania (dzwonienia) na jego telefon komórkowy ma do wyboru 2 opcje:

  • odbiera połączenie – co oznacza, że stawi się na alarm,
  • odrzuca połączenie bądź ignoruje je – co system zinterpretuje jako brak gotowości Strażaka i nie stawienie się na alarm.

 

Profesjonalnej instalacji dokonała firma Pana Grzegorza Jarząbczyka – CB CAR RADIO z Suwałk.

System powstał dzięki inicjatywie dh Roberta Łepkowskiego i dh Michała Kaliszewskiego.
Ogromne podziękowania należą się również Burmistrzowi, dh Arturowi Kuczyńskiemu oraz UM w Szczuczynie za sfinansowanie zakupu.

Dziękujemy – Strażacy OSP w Szczuczynie

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress