Nowe twarze i nowy sprzęt w OSP Szczuczyn

0

OSP w Szczuczynie powiększyła swoje szeregi o sześć nowych osób, które od października 2015 roku  rozpoczęły szkolenie na kursie podstawowym, zorganizowanym przez JRG w Grajewie i zapoznały się  z aparatami ochrony dróg oddechowych. Przyszli strażacy-ochotnicy zapoznali się z budową i zasadami działania sprzętu. Uczyli się sprawdzania oraz sprawnego zakładania i poruszania się w aparacie.
Wstępne  szkolenie zorganizowane zostało przez Prezesa Roberta Łepkowskiego, a poprowadził je dh. Michał Kaliszewski.
Niedawno również dla szczuczyńskich strażaków zakupiono nowy sprzęt sfinansowany ze środków MSW jako dotacja KSRG, wraz z dofinansowaniem UM oraz dofinansowaniem Wojewódzkiego Zarządu OSP, a są to:
– Rozpieracz kolumnowy LUCAS – R424 o maksymalnej długości 1504 mm wraz z zestawem końcówek- niezastąpiony w czasie uwalniania poszkodowanych w wypadkach drogowych, w katastrofach kolejowych i morskich, po zawaleniu się budynków lub w sytuacji klęski żywiołowej.
Wzmocniona piła spalinowa ratownicza STIHL MS461– sprawdzi się w najcięższych warunkach akcji ratunkowych i pożarowych ze specjalnym łańcuchem. Zęby tnące wykonane z trwałych materiałów wydłużają czas pracy urządzenia i okresy pomiędzy ostrzeniami. Posiada ogranicznik głębokości cięcia oraz do 20% niższe zużycie paliwa i do 50% niższa emisja spalin w porównaniu do dwusuwowych modeli o tej samej mocy bez technologii 2-MIX.

Źródło:  https://www.facebook.com/OSP-Szczuczyn-1568948173321716/

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress