NOWOCZESNA HYDROFORNIA W NIEDŹWIADNEJ

1

Zakończone zostały już prace związane z remontem hydrofornii w Niedźwiadnej. Pomimo tego, że hydrofornia w Niedźwiadnej działa dopiero od 2006 r., to jednak technologia zastosowana podczas jej budowy okazała się nie wystarczająca do zaspokojenia potrzeb mieszkańców aż 14 wsi z ternu gminy Szczuczyn. Inwestycja ta pozwoliła na jakże potrzebną zmianę technologii uzdatniania wody. Hydrofornia w Niedźwiadnej zaopatruje w wodę następujące miejscowości: Niedźwiadna, Mazewo, Czarnówek, Jambrzyki, Koniecki Rostroszewo, Brzeźnio, Czarnowo, Chojnowo, Sokoły, Obrytki, Kurki, Załuski, Dołęgi i Koniecki Małe.
Dzięki pozyskanym środkom dokonano kompleksowej wymiany zużytych filtrów żwirowych, aeratora, zestawów hydroforowych oraz pompowego. Wszystkie urządzenia zamontowane na stacji wykonane zostały ze stali kwasoodpornej. Dodatkowo dokonano rozruchu i podłączenia kolejnej studni głębinowej, dzięki czemu zwiększyła się dwukrotnie wydajność ujęcia. Ponadto w ramach zadania Gmina wybudowała siedem przydomowych oczyszczalni ścieków, zakupiła ciągnik oraz beczkę asenizacyjną. To wszystko zrealizowano dzięki pozyskanemu dofinansowaniu (75% kosztów kwalifikowalnych) w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” z zakresu gospodarki wodno – ściekowej – PROW na lata 2007-2013.

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress