Nowy projekt BCK w Szczuczynie z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku

0

Z przyjemnością informujemy, że 14 listopada 2017 r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca przy finansowym wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu nasza Biblioteka otrzymała nieodpłatnie, na podstawie umowy użyczenia, kolejne dwa urządzenia do odtwarzania cyfrowej książki mówionej: Czytak Plus i Czytak NPN. Urządzenia są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX im. Henryka Ruszczyca w Warszawie od 2007 r. zajmuje się także nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych, przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Stowarzyszenie udostępniło też nam bezpłatnie dostęp do internetowej platformy cyfrowych książek mówionych ( w bazie znajduje się 1300 sztuk cyfrowych książek), których można będzie słuchać dzięki urządzeniom do odtwarzania – czytakom.

Wypożyczanie czytaków i książek cyfrowych jest nieodpłatne. Aby z nich korzystać należy zgłosić się do bibliotekarzy szczuczyńskiej biblioteki i okazać zaświadczenie lekarskie potwierdzające problemy ze wzrokiem.

Zapraszamy osoby niewidome i słabowidzące do nieodpłatnego korzystania z naszej oferty.

Andrzej Kosmowski

BCK w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress