Nowy rezonans magnetyczny w grajewskim Szpitalu

0

Dzisiaj (25.09.2023 r.) do Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie dotarł rezonans magnetyczny, który został zakupiony w ramach zadania „Podniesienie jakości usług medycznych w zakresie chorób zakaźnych w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie”. Zadanie obejmuje również remont pomieszczeń, w których znajdować się będzie sprzęt.

Sama akcja przetransportowania urządzenia to nie lada wyczyn, który wymagał wykonania otworu w ścianie i rampy do transportu. Samo urządzenie przeniesione zostało za pomocą dźwigu.

W odbiorze poza Dyrektor Szpitala Martą Romanowską udział wzięli Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski i Starosta Grajewski Waldemar Remfeld.

Rezonans magnetyczny (w skrócie RM lub z angielskiego MRI – magnetic resonance imaging) to technika obrazowania medycznego wykorzystująca pole magnetyczne i generowane komputerowo fale radiowe. Służą one do tworzenia wysokiej jakości, szczegółowych obrazów narządów i tkanek w ciele.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x