Nowy tomograf w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie

0

W dniu 22.10.2020 roku w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie odbyło się spotkanie związane z oddaniem do użytku nowego tomografu, w którym udział wzięli: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i Dyrektor Szpitala Sebastian Wysocki.

Od roku Szpital Ogólny w Grajewie nieustannie rozwija swoje skrzydła, doposaża się w sprzęt ratujący życie, diagnostyczny oraz poprawiający system pracy zaangażowanych lekarzy i pielęgniarek.

Głównym założeniem Szpitala w Grajewie jest stworzenie szeroko pojętego Centrum Diagnostycznego, które kompleksowo zdiagnozuje pacjenta bez konieczności wysyłania go do innych jednostek oraz oczekiwania w kilkumiesięcznych kolejkach.

Pierwszym krokiem milowym został zakup najnowocześniejszego tomografu komputerowego uCT528 prężnie rozwijającej się na rynku światowym firmy United Imaging. Sprzęt w całości został sfinansowany ze środków z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 z Ministerstwa Zdrowia w czerwcu tego roku. Wartość inwestycji to 2 miliony zł, których nie udałoby się pozyskać bez wsparcia Posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego. Sprzęt ten, jest niezbędny w podstawowej diagnostyce pacjenta przebywającego na oddziale czy przywiezionego z wypadku komunikacyjnego, bądź wypadku podczas prac polowych, których w naszym regionie jest niemało, gdyż powiat grajewski to głównie tereny rolnicze.

Wreszcie Szpital odetchnie od wysokich kosztów wykonywania badań w firmie zewnętrznej.

Tomograf jest sprzętem intuicyjnym, łatwym w obsłudze, a co najważniejsze wykazuje ponadprzeciętną efektywność finansową dzięki niezawodnym komponentom oraz licznym zintegrowanym zaawansowanym aplikacjom.

Dodatkowym atutem zakupu tomografu komputerowego jest fakt, iż Szpital zyskał status placówki pokazowej, gdyż model ten jako pierwszy w Europie został zainstalowany właśnie w grajewskim szpitalu, co jest zalążkiem Centrum Diagnostycznego, do którego niezachwianie dąży.

Wspaniałą wiadomością jest fakt, iż dnia 19 października tego roku, wysoko wykwalifikowany zespół kardiologiczny pod kierownictwem Pani doktor Małgorzaty Wasilewskiej – Piktel, dokonał pierwszego w historii tej placówki, wszczepienia rozrusznika serca. Dzień później lekarze przeprowadzili także reimplantację rozrusznika wszczepionego przed jedenastoma laty.

Fakt ten napawa nas wszystkich radością i nadzieją, na jeszcze bardziej intensywny rozwój szpitala pod kątem leczenia wielu schorzeń XXI wieku dotykających nasze społeczeństwo.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress