Obchody 100. rocznicy powstania OSP Bełda

0

W roku 2020 przypadła 100. rocznica założenia Ochotniczej Staży Pożarnej w Bełdzie. Przez dekady zmieniali się jej członkowie, przekazując z pokolenia na pokolenie obowiązki strażaka, lecz nigdy nie zmieniło się ich motto przewodnie „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”. Nie zależnie od pory dnia zawsze gotowi są wyruszyć na pomoc potrzebującym, chroniąc mienie, zdrowie, a często i życie.

W dniu dzisiejszym (7 sierpnia 2021 r.) uroczystość obchodów 100. rocznicy powołania OSP w Bełdzie rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie, którą poprowadził proboszcz parafii ks. Dziekan Hieronim Mojżuk. Następnie przy remizie strażackiej w Bełdzie odbyła się część oficjalna obchodów, na której Naczelnik OSP Bełda – Łukasz Zawistowski wygłosił referat okolicznościowy dotyczący historii tworzenia się działalności straży w miejscowości Bełda, osób z nią związanych oraz najciekawszych i najtrudniejszych akcji ratowniczych. Historia, którą przedstawił przekazana została przez najstarszych, emerytowanych już członków OSP Bełda obecnych podczas obchodów, a byli to: Wojsław Jamiński, Marian Domaradzki, Tysław Jagłowski i Józef Wierzbicki.

Podczas uroczystości nie brakowało słów uznania, gratulacji i podziękowań skierowanych do druhów i druhen służących w OSP Bełda za pełną poświęcenia służbę.

Wśród wielu znakomitych gości przemawiających podczas obchodów, obecny był również Wicestarosta Powiatu Grajewskiego – Tomasz Cebeliński, który wraz ze słowami szacunku dla heroizmu i życzeń następnych stu lat działalności, wręczył na ręce naczelnika OSP Bełda okolicznościową tablicę grawerowaną.

Uroczystość poprowadziła Marta Kuczyńska – druhna OSP Bełda.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress