Obchody 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę i Światowego Dnia Sybiraka

0

17 września – dzień, w którym obchodzimy 82. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, a także Dzień Sybiraka, skłania nas do chwili przemyśleń związanych z burzliwą historią naszego kraju. Wrzesień 1939 r. był tragicznym w skutkach przełomem, który zadecydował o losie milionów naszych rodaków.

Polska, która w tym czasie toczyła walki obronne z atakującymi ją Niemcami, została podstępnie najechana od wschodu przez Armię Czerwoną, łamiącą w ten sposób pakt o nieagresji. Polacy zamieszkujący wschodnią część kraju znaleźli się pod okupacja sowiecką. Był to czas terroru i mordu na polskich żołnierzach i ciężkich przeżyć ludności cywilnej wywożonej w głąb Rosji.

Dzisiaj (17 września) oddając hołd naszym przodkom Wicestarosta Powiatu Grajewskiego – Tomasz Cebeliński wraz z członkiem Zarządu – Waldemarem Tadeuszem Wieczorkiem złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości przed Urzędem Miasta oraz zapalili znicz przed tablicą upamiętniającą 80. rocznicę ostatniej deportacji ludności ziemi grajewskiej na Sybir.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress