Obchody 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę i Światowego Dnia Sybiraka

0

17 września  br., w 82. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę Janusz Siemion – dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie i Anna Wojsław – prezes Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” wspólnie z drużynową hm. Marią Jaworowską oraz zuchami i harcerzami z 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szczuczyna: Andrzejem Skrodzkim, Joanną Skrodzką, Julią Łaguna, Pauliną Żebrowską, Emilią Milewską i Dawidem Łapuszyńskim złożyli wiązankę i podpalili znicze pamięci przy tablicy z epitafijną inskrypcją na (ul. Kościelna):

Tym, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla wolnej, niepodległej oraz suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, hołd składają mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn.”

oddając cześć poległym i walczącym w tych tragicznych czasach.

17 września obchodzony jest również Dzień Sybiraka. Delegacja udała się na szczuczyński cmentarz gdzie złożyła wiązankę i podpaliła znicze przy symbolicznym Grobie Sybiraków
w hołdzie
„Pamięci wszystkich aresztowanych, wywiezionych, zamordowanych i zmarłych w latach 1939 – 1946 w tajgach i stepach Syberii.”

Nie możemy zapomnieć o tych tragicznych wydarzeniach. Trzeba o nich pamiętać i mówić aby stanowiły przestrogę dla przyszłych pokoleń. Nigdy więcej wojny.

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress