Obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

0

W 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości  odbyły się w Szczuczynie 11.11.2016 r. uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęto od mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej przez dziekana ks.proboszcza Roberta Zielińskiego w Kościele pw. Imienia NMP w Szczuczynie wraz z księdzem wikariuszem Robertem Mieczkowskim. W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Grajewie w osobie starosty Zygmunta Kruszyńskiego, Urzędu Miasta w Szczuczynie z burmistrzem Arturem Kuczyńskim i zastępcą burmistrza Krzysztofem Zalewskim,  przewodniczącym Rady Miejskiej w Szczuczynie- Tomaszem Mioduszewskim, szkół średnich- dyrektorzy Anna Jagusz, Dariusz Koniecko, szkoły podstawowej w Szczuczynie- Małgorzata Karwowska, szkoły podstawowej w Niedźwiadnej – Krzysztof Grunwald, Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie – Ewa Grunwald, przedstawiciele kultury- dyrektor Biblioteki Miejskiej- Janusz Siemion, dyrektor Miejskiego domu Kultury- Janusz Marcinkiewicz, przedstawiciele Sybiraków, Ochotnicza Straż Pożarna w Szczuczynie wraz z Orkiestrą Dętą, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Szczuczyn, Odział Związku Piłsudczyków RP przy ZS w Szczuczynie, Honorowi Obywatele Gminy, harcerze, zuchy i inni dostojni goście. Po mszy uczestnicy uroczystości udali się do Parku Miejskiego, aby wziąć udział w odprawie służb mundurowych, wysłuchać apelu poległych, okolicznościowych przemówień oraz złożyć wieńce i wiązanki przed pomnikiem Stanisława Antoniego Szczuki.

Kolejnym punktem uroczystości był koncert pieśni patriotycznych, który odbył się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress