Obchody Dnia Strażaka w Szczuczynie

0
7 maja w Szczuczynie odbyły się  obchody Dnia Strażaka. Spotkanie zaszczycili swą obecnością przybyli Goście, a wśród nich między innymi: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Poseł na Sejm RP Stefan Krajewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. bryg. Jarosław Szeszko.
Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pododdziałów od remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie do Kościoła pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny, przy akompaniamencie orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie pod batutą Roberta Świderskiego. Podczas nabożeństwa ks. Jacek Majkowski serdecznie przywitał wszystkich przybyłych oraz podziękował zgromadzonym Strażakom za ich pracę i bezinteresowne zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi.
Po mszy druhowie z terenu Gminy Szczuczyn, zaproszeni goście i widzowie w towarzystwie orkiestry przemaszerowali do Parku Miejskiego pod pomnik Stanisława Antoniego Szczuki na dalszą część uroczystości.
Prezes OSP w Szczuczynie druh Robert Łepkowski zameldował gotowość pododdziału do uroczystości obchodów Dnia Strażaka. Następnie na maszt została wciągnięta flaga Polski przy akompaniamencie Hymnu Państwowego. Po przemówieniu Burmistrza Szczuczyna Artura Kuczyńskiego oraz przywitaniu wszystkich gości odbyły się wręczenia odznaczeń, wyróżnień, medali oraz podziękowań. Następnym etapem uroczystości było uroczyste przekazanie samochodu dla jednostki OSP Brzeźno.
W okolicznościowych przemówieniach zaproszeni goście docenili ciężką i oddaną służbę strażaków, pochwalono bardzo dobrą współpracę strażackiej braci na terenie powiatu grajewskiego. Gratulowano także dotychczasowych sukcesów, jednocześnie wyrażono przekonanie, że otrzymane odznaczenia, awanse i wyróżnienia to przede wszystkim zobowiązanie do jeszcze większych starań w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa w naszym regionie.
Wszystkim strażakom złożono gratulacje oraz podziękowania za zaangażowanie i ciężką pracę wykonywaną dla społeczeństwa. Na koniec uroczystości odegrany został „Hymn Związku” po czym wszyscy udali się na poczęstunek.
Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress