Obchody niepodległości i awanse

0

09.11.2018 r. w Zespole Szkół w Niećkowie odbyła uroczysta akademia, upamiętniająca 100 lat niepodległości Polski. Przewodnim hasłem stały się słowa hymnu państwowego JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA, KIEDY MY ŻYJEMY… Warto zaznaczyć, że ta patriotyczna pieśń została w całości odśpiewana przez społeczność szkolną. Część artystyczna stała się odzwierciedleniem historycznych wydarzeń, poprzedzających chlubną datę – 11 listopada 1918 roku. Uczniowie poprzez recytację, śpiew i inscenizację wprowadzili zgromadzonych widzów w atmosferę przeszłości, ukazali rozterki i uczucia walczących o niepodległość, a także dali wyraz pamięci o tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność. Na podniosłość klimatu wpływ miał udział w uroczystości policyjnej klasy mundurowej. Jej kadeci otrzymali w tym dniu kolejne stopnie awansu. Awans otrzymał jeden instruktor i jedenastu kadetów. Policyjna klasa Mundurowa funkcjonuje w Zespole Szkół w Niećkowie od dwunastu miesięcy a nabór do niej dokonywany jest co dwa lata spośród uczniów szkoły.

Ponadto w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości dokonano podsumowania szkolnego konkursu historycznego, który odbył się w dniu 5 listopada pod hasłem NIEPODLEGŁA – W SERCACH I UMYSŁACH. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Zakres merytoryczny obejmował historię Polski od okresu panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego do odzyskania niepodległości.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress