Obchody VII Powiatowego Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

0

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Polsce przypada oficjalnie na 5 maja. Data ta nie została wybrana przez przypadek. 5 maja w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

W Grajewie już po raz VII odbyły się obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorami obchodów był Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie i Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą również z Grajewa. Ten uroczysty dzień rozpoczął się mszą świętą odprawioną  w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie. Po mszy wszyscy uczestnicy ruszyli barwnym pochodem ulicą Wojska Polskiego do Grajewskiego Centrum Kultury, gdzie rozpoczęła się część imprezowa uroczystości, w której uczestnicy próbowali swych sił w III Konkursu Piosenki Disco Polo „WSZYSTKO MI DISCO”.

Swym marszem uczestnicy uświadamiają społeczeństwu różnorodności osób niepełnosprawnych, a także pokazują swoje możliwości. Grupy w różny sposób zaakcentowały swoją obecność w trakcie marszu.

Dzięki takim inicjatywom jak Dzień Godności możemy podkreślić, że niepełnosprawność intelektualna nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress