„Ocalić od zapomnienia” – V Rajd Szlakiem 10. Pułku Ułanów Litewskich

0

Grabowskie Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10. Pułku Ułanów Litewskich już po raz piąty zorganizowało rajd szlakiem swego patrona. W tym roku rajd odbywa się w dniach  1-3 maja, pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”.

1 maja 2016 r. rajd składający się z 8 bryczek konnych i 20 koni do jazdy wierzchem wyruszył z Zespołu Szkół w Niećkowie do Grabowa. Tętent kopyt końskich, mundury ułańskie oraz śpiew ułańskich melodii przyciągały wielu widzów. W ramach rajdu grupa odwiedziła mieszkańców Szczuczyna, gdzie została przywitana w imieniu Burmistrza Artura Kuczyńskiego przez przedstawicieli kultury p. Janusza Siemiona – Kierownika Biblioteki Miejskiej  oraz p. Janusza Marcinkiewicza dyrektora MDK, którzy wręczyli przybyłym gościom kosz z prowiantem na dalszą drogę. Po spotkaniu z mieszkańcami Szczuczyna rajd udał się w dalszą drogę.

Trasa rajdu przebiega przez część szlaku bojowego 10. Pułku Ułanów Litewskich w kampanii wrześniowej 1939 roku. Głównym celem rajdu jest zaprezentowanie historycznych mundurów ułańskich oraz piękna i uroku konia w siodle i zaprzęgu.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress