Odbiór robót końcowych inwestycji pn. „Przebudowa z rozbudową dróg powiatowych powiatu grajewskiego”

0

W dniu 9 listopada 2023 r. nastąpił odbiór końcowy robót wykonanych w ramach zadania realizowanego w systemie „zaprojektuj i wybuduj” pn. „Przebudowa z rozbudową dróg powiatowych powiatu grajewskiego”. Zadanie to składało się z trzech części: „Rozbudowa DP nr 1788B w m. Rydzewo”, „Rozbudowa DP nr 1808B na odc. Wojewodzin-Wierzbowo” oraz „Przebudowa DP nr 1820B na odc. Ławsk-Glinki”.

W ramach zadania, w każdej z jego części, została przeprowadzona przebudowa z koniecznością rozbudowy odcinków dróg powiatowych. Roboty objęły m.in. przygotowanie terenu pod budowę, zabezpieczenie wodociągów i rurociągów ściekowych, prace związane z liniami telekomunikacyjnymi, przebudowanie przepustów i odtworzenie rowów odwadniających, położenie nowej nawierzchni, ułożenie chodników i utwardzenie pobocza na pozostałych odcinkach dróg, wykonanie zjazdów, a także wykonanie oznakowania pionowego oraz poziomego zgodnego z przygotowanym projektem, jak również oświetlenia miejsc niebezpiecznych oraz elementów zwalniających ruch w miejscach tego wymagających.

Celem zadania było podniesienie bezpieczeństwa i poprawa komfortu jazdy wszystkim użytkownikom zmodernizowanych dróg.

Wykonawcą prac dwóch pierwszych części inwestycji było Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe UNIDROG Sp. z o.o. z Grajewa, natomiast trzecią część wykonało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 22 370 000,00 zł i pokryta została z pozyskanego dofinansowanie w wysokości 14 991 000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, ze środków własnych Powiatu Grajewskiego w kwocie ponad 3 674 700,00 zł, a także środków z budżetów Gmin, na których terenie prowadzone były roboty budowlane. Pierwsza część inwestycji: Gmina Rajgród kwota 1 658 635,00 zł. Druga część inwestycji: Gmina Grajewo kwota 1 154 746,00 zł. Trzecia część inwestycji: Gmina Radziłów kwota 405 502,00 zł i Gmina Wąsosz kwota 486 382,00 zł.

Zadanie w imieniu Powiatu Grajewskiego realizował Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie. Dofinansowanie pozyskał Wydział Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress