„Odblaski? Biorę w ciemno!”

0

Grajewscy policjanci rozpoczęli akcję edukacyjno-informacyjną „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Mundurowi przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Grajewie oraz PKS w Łomży oddział w Grajewie propagują ideę korzystania przez pieszych z odblasków. „Odblaskowa profilaktyka” ma na celu podniesienie świadomości pieszych i kierujących pojazdami po drogach powiatu grajewskiego, a przez to ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

W celu przeciwdziałania zdarzeniom drogowym z udziałem niechronionych uczestników podczas nadchodzącego okresu jesienno – zimowego, policjanci z grajewskiej komendy rozpoczęli akcję profilaktyczno – edukacyjną pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Działania mają za zadanie zwrócić uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego na to, jak ważna jest poprawa własnego bezpieczeństwa, poprzez używanie elementów odblaskowych. W ramach rozpoczętej w Grajewie akcji w autobusach linii pozamiejskich spółek komunikacji zbiorowej rozlepione zostały plakaty popularyzujące ideę noszenia odblasków, a w godzinach wieczorowo-nocnych dodatkowo rozwieszone są bezpłatne elementy odblaskowe, które podróżni mogą zabrać ze sobą wychodząc z pojazdu. Mundurowi przypominają mieszkańcom naszego powiatu o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, poruszając się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Nieprzestrzeganie lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego, w połączeniu ze złymi warunkami atmosferycznymi i szybko zapadającym zmierzchem skutkuje dużą ilością wypadków z udziałem pieszych. Dzięki odblaskom kierowca widzi pieszego z odległości nawet 150 metrów, osobę bez odblasków dostrzega natomiast dopiero z około 30 metrów. Warto, więc używać elementów odblaskowych pamiętając, że pieszy w starciu z samochodem zawsze jest na straconej pozycji.

Pamiętajmy! Nosząc odblaski nie tylko przestrzegamy prawa, ale przede wszystkim promujemy modę na bezpieczeństwo!

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress