„Odkręcajmy dla Hospicjum”

0

Biblioteka Miejska w Szczuczynie włączyła się do akcji „Odkręcajmy dla Hospicjum” Wesprzyjmy hospicjum pw. Ducha Świętego w Łomży dostarczając plastikowe zakrętki od butelek, art. spożywczych i detergentów do Biblioteki Miejskiej (ul. Senatorska 12).

Powstałe w 1992 r. Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” p.w. Św. Ducha w Łomży podjęło się zorganizowania profesjonalnej opieki nad ludźmi z chorobą nowotworową w jej terminalnej fazie. Celem Hospicjum jest poprawa jakości życia w terminalnej fazie choroby nowotworowej poprzez zapewnienie chorym całodobowej opieki paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej.
Zadania Hospicjum realizuje zespół pracowników posiadających wymagane kwalifikacje wspierany przez wolontariuszy. Korzystanie z opieki w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym jest częściowo odpłatne (70% emerytury lub renty chorego). Zakład dysponuje 8 miejscami.

Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych prowadzi wypożyczalnie sprzętu do pielęgnacji i rehabilitacji chorych w domu: łóżka, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, chodziki, kaczki, baseny.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress