Orszak Trzech Króli w Szczuczynie

0

II Szczuczyński Orszak Trzech Króli za nami. „Niech gwiazda nas prowadzi” to hasło tegorocznego przemarszu, które towarzyszyło nam przez cały czas. Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęliśmy Mszą Świętą, a następnie wyruszyliśmy w barwnym korowodzie ulicami Szczuczyna.

Wędrowaliśmy aż do hali przy ulicy Grunwaldzkiej. Tam czekała na nas młodzież ze Szkoły Podstawowej, która przedstawiła zdarzenia z oddania pokłonu Trzech Króli w stajence. Dzięki chórowi szkolnemu wspólnie zaśpiewaliśmy piękne tradycyjne kolędy, a następnie zjedliśmy ciepły posiłek. To był dobry, wspólnie spędzony czas.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Grajewskiego Pana Waldemara Remfelda oraz Burmistrza Miasta Szczuczyn Pana Artura Kuczyńskiego, którym dziękujemy za wsparcie finansowe oraz życzliwość.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie kierujemy również do:

*Ks. Jacka Majkowskiego, proboszcza parafii pw. Imienia NMP w Szczuczynie

*Janusza Siemiona, dyrektora BCK w Szczuczynie oraz jego pracowników

*Dyrekcji, nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej w Szczuczynie *Dyrekcji, pracowników, uczniów i rodziców Zespołu Szkół w Niećkowie

*Drużynowej hm. Marii Jaworowskiej wraz z zuchami i harcerzami ze Szczuczyna

*Pawła Czerwińskiego, prezesa Intermarche

*Adama Jagusza oraz osób śpiewających

*Członków OSP w Szczuczynie

*Policji

* Mediów: e-szczuczyn.pl, Radio Nadzieja

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, wsparcie i każde dobre słowo skierowane w naszym kierunku. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie.

Paulina Wiśniewska i ks. Grzegorz Kosiorek

koordynatorzy Szczuczyńskiego Orszaku Trzech Króli 2023

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x