Ośmiu kandydatów na senatora

0

Osiem komitetów złożyło w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego w związku z marcowymi wyborami uzupełniającymi do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Termin zgłaszania komitetów minął wczoraj. Kandydatów na senatorów komitety będą mogły zgłaszać do przyszłego wtorku 26 stycznia do północy.

W stosunku do czterech, które zawiadomienia złożyły w ubiegłym tygodniu, PKW już podjęła uchwały o przyjęciu zawiadomień.  Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe, Platforma Obywatelska i Nowoczesna Ryszarda Petru. Pozostałe cztery, które zgłosiły się wczoraj, (Samoobrona, Partia KORWiN oraz komitety wyborcze: „Szary Obywatel” i „Praca i Przyszłość – Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu”) na takie uchwały jeszcze czekają. Tylko komitety „przyjęte” będą mogły zgłosić swojego kandydata na senatora, a później także kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

Przypomnijmy wybory do Senatu są konieczne po tym, gdy wybranych w październiku „naszym” senatorem Bohdan Paszkowski z Prawa i Sprawiedliwości został wojewodą podlaskim i musiał zrezygnować z tego mandatu. Nowe głosowanie prezydent zarządził na 6 marca. Do urn pójść mają mieszkańcy miasta Łomży i Suwałki oraz powiatów: augustowskiego, grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, monieckiego, sejneńskiego, suwalskiego i zambrowskiego.

W ubiegłym tygodniu PKW powołała Okręgową Komisję Wyborczą w Białymstoku, która ma przeprowadzić te wybory.  Przewodniczącym Komisji został Bogdan Ryszard Łaszkiewicz – Komisarz Wyborczy w Białymstoku, sędzia Sądu Okręgowego w Białymstoku, a w skład Komisji weszli także: Danuta Zdzisława Poniatowska  – sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach i Komisarz Wyborczy w Suwałkach; Jan Leszczewski  – sędzia Sądu Okręgowego w Łomży i Komisarz Wyborczy w Łomży; oraz Mariusz Tomasz Kurowski  i Sławomir Cilulko – sędziowie Sądu Okręgowego w Białymstoku.

lomzynskie24

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress