OSP w Woźnejwsi w KSRG

0

W dniu 22 kwietnia 2017 roku w Woźnejwsi odbyła się uroczystość związana z włączeniem Jednostki OSP Woźnawieś do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnejwsi została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z dniem 1 grudnia 2016 roku.

Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński w obecności pocztów sztandarowych KP PSP Grajewo oraz OSP Woźnawieś, uroczyście wręczył druhom OSP w Woźnejwsi akt włączenia jednostki do systemu KSR-G. Po uroczystym przekazaniu Aktu Włączenia nastąpiły gratulacje oraz życzenia wytrwałości i sukcesów w dalszej służbie.
W uroczystości uczestniczyli m.in.: w imieniu Starosty Grajewskiego oraz własnym Pan Stanisław Kossakowski Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego, Komendant Główny PSP, Komendanci Wojewódzcy PSP i Policji, Komendanci Powiatowi PSP i Policji, Szefowie wojewódzkich służb mundurowych, ks. Wojciech Ejsmont Kapelan Wojewódzki Strażaków, Prezes Zarządu Powiatowego OSP Artur Kuczyński, Andrzej Jabłoński Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, Andrzej Sobolewski Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku, Kazimierz Golubiewski Dowódca JRG w Grajewie, Wiesław Mursztyn Komendant Powiatowy Policji w Grajewie.
Gospodarzami uroczystości byli: Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki, Komendant Powiatowy PSP Andrzej Jabłoński oraz Zarząd OSP w Woźnejwsi.
Obecność OSP w KSRG wiąże się z wysokim prestiżem jednostek, a dzięki pozyskanym dofinansowaniom m.in. z budżetu państwa możliwe jest dalsze doposażanie w sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Najważniejszą korzyścią z powyższego faktu będzie zwiększenie bezpieczeństwa na terenie Gminy Rajgród jak i całego powiatu grajewskiego.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x