Oszust z Białej Piskiej zatrzymany

0

Policjanci z Białej Piskiej wyjaśnili sprawę oszusta internetowego. 17-letni mieszkaniec gminy za pośrednictwem portalu internetowego sprzedawał telefony komórkowe. Pomimo przyjęcia zapłaty, nie wysyłał ich kupującym. Tym samym oszukał blisko 30 osób w całym kraju. 17-latek usłyszał 29 zarzutów. Przyznał się do ich popełnienia. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec gminy Biała Piska sprzedawał telefony komórkowe za pośrednictwem portalu internetowego. Były to aparaty różnych marek. Ich cena wahała się od 20 do 1300 złotych . W sumie sprzedał 29 telefonów komórkowych na łączną kwotę ponad 8 000 złotych. Nie byłoby w tej sprawie nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że 17-letni sprzedawca nie wysyłał swoim  klientom zakupionych i opłaconych przez nich telefonów. Tym samym oszukał 29 osób z terenu całej Polski.

Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z oszukanych osób zgłosiła ten fakt na Policję. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że oszustem jest 17-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Policjanci ustalili też, że osób pokrzywdzonych w tej sprawie jest aż 29, które to pomimo uiszczenia opłaty nie otrzymały zakupionych telefonów.

Nastolatek usłyszał 29 zarzutów dotyczących niekorzystnego rozporządzania mieniem i wprowadzania klientów w błąd co do zamiaru wywiązania się z umowy sprzedaży telefonów komórkowych i nie dostarczania zakupionego towaru pomimo przyjęcia zapłaty. Mieszkaniec gminy Biała Piska nie kwestionował swojej winy.  Powiedział policjantom, że zrobił to, bo ma  trudną sytuację materialną i w ten sposób  chciał zarobić sobie na własne potrzeby.

Grozi mu teraz kara nawet  8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.gov.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x