Otwarcie drogi powiatowej przy Kędziorowie

0

W dniu 29 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie dwóch odcinków drogi powiatowej, wyremontowanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1813B na odcinkach w Kędziorowie i Kędziorowo-Zalesie łącznie ze skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 1816B do Bagienic”.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in.: Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, Kazimierz Gwiazdowski – Poseł na Sejm RP, Wanda E. Mieczkowska – Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego, Waldemar Remfeld – Starosta Grajewski, Czesław Ołdakowski – Wójt Gminy Wąsosz oraz Jan J. Połonowicz – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie.

Realizacja inwestycji objęła przebudowę dwóch odcinków dróg wraz z odwodnieniem korpusu drogowego o łącznej długości ponad 2660 m, których parametry techniczne dostosowane zostały do istniejącego natężenia ruchu. Wykonano chodnik na odcinku 793 m o szerokości 2 m oraz pobocze na łącznej długości 4535 m. Przebudowie uległo również skrzyżowanie, które w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg, przekształcone zostało w rondo. Z myślą o mieszkańcach pobliskich miejscowości na drodze pojawiły się wyniesione przejście dla pieszych, wyspa dzieląca wraz z odgięciem toru jazdy, próg zwalniający, a także zjazdy do gruntów i posesji, natomiast znajdujące się przy drodze przystanki komunikacyjne wyposażono w perony. Całość została oznakowana poziomo i pionowo z wykorzystaniem elementów i wyposażenia do tego niezbędnych.

Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Sp. z o.o. z Pisza.

Wartość inwestycji to ponad 2 mln 565 tys. zł. Powiat Grajewski otrzymał na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) w wysokości 1.281.349,44 zł. Reszta kosztów pokryta została ze środków własnych Powiatu Grajewskiego i Gminy Wąsosz.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress