Otwarcie KOderskiego Klubu Kreatywności w BCK w Szczuczynie

0

Grupa projektowa Wirtualnie Zakręceni z Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie informuje:

14 kwietnia br. oficjalnie zaingurowaliśmy działalność Koderskiego Klubu Kreatywności w Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, który powstał dzięki naszemu projektowi „Wirtualnie Zakręceni – Koderski Klub Kreatywności w Szczuczynie” w ramach Konkursu Duże Granty 2022 Program Równać Szanse, który jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Civis Polonus.

Koderski Klub Kreatywności to miejsce spotkań miłośników nowoczesnych technologii, Wirtualnej Rzeczywistości i kreatywnego spędzania czasu w przyjaznej atmosferze. Ogromnie się cieszymy, że w tym ważnym dla nas dniu byliście razem z nami! Dziękujemy naszym Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i Rówieśnikom ze Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, Szkoła Podstawowa w Szczuczynie, Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, Panu Burmistrzowi Arturowi Kuczyńskiemu i pracownikom Urząd Miejski w Szczuczynie, WSZYSTKIM naszym darczyńcom za obecność i wspólne świętowanie!

JAK WYGLĄDAŁ TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ?

O godzinie 11:00 spotkaliśmy się z NASZYMI gośćmi w sali konferencyjnej biblioteki, gdzie Mateusz Ladziński z Zespół Szkół w Niećkowie powitał zebranych radosnym, optymistycznym i pięknym wokalem. Nie było nikogo kto by nie nucił radosnych melodii. W tej pozytywnej atmosferze gości powitał Tomek Gałecki wraz z Januszem Siemion – dyrektorem biblioteki. Zaraz po tym Julia Łaguna bardzo szczegółowo przedstawiła prezentację, która przybliżyła wszystkim kilka ostatnich miesięcy naszej pracy w szczuczyńskiej bibliotece.

Mogliśmy też podziękować darczyńcom, którzy wsparli nasze działania finansując zakup akcesorii malarskich i farb. W kolejnych dniach podziękowania trafią do darczyńców, którym sprawy osobiste czy zawodowe nie pozwoliły uczestniczyć w spotkaniu.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!

Panu Arturowi Kuczyńskiemu – burmistrzowi Szczuczyna, Państwu Marii i Mirosławowi Rainko – Prezesowi Bank Spółdzielczy w Szczuczynie, Panu Rafałowi Makuszewskiemu (Mak Stacja Paliw), rodzinie Państwa Jaczyńskich – właścicielom Rol-Bud w Szczuczynie, Pani Jadwidze Jolancie Budzińskiej – sekretarz GminySzczuczyn , Pani Elżbiecie Snarskiej, Pani Emilii Fadrowskiej z Banku Spółdzielczego w Szczuczynie, Pani Dorocie Cecylii Łagunie – kierowniczce Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczuczynie, Panu Henrykowi Augustowskiemu, Panu Adamowi Jóźwik (Restauracja Biesiadna Szczuczyn), Panu Czesławowi Niebrzydowskiemu – właścicielowi kantoru w Szczuczynie, Panu Tadeuszowi Kozikowskiemu – właścicielowi firmy transportowej MOT, Panu Jackowi Wesołowskiemu (Spiżarnia Pod Klasztorem), Panu Tadeuszowi Karaś.

Po tych pełnych wzruszenia i podziękowań chwilach wspólnie z naszymi gośćmi przeszliśmy do siedziby Koderskiego Klubu Kreatywności (dawna sala komputerowa biblioteki), gdzie z dumą mogliśmy pochwalić się aranżacją i wyposażeniem sprzętowym (w planach mamy kolejne doposażenia w urządzenia ). W międzyczasie zaprosiliśmy wszystkich na herbatę, kawę i ciacho!

To był mega ważny dzień jednak nie kończy on projektu co zaakcentowaliśmy podczas otwarcia! Kolejne miesiące to spotkania animacyjno – koderskie na które składać się będą różne warsztaty, konkursy, zawody i turnieje, dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, które poprowadzą nasi przedstawiciele.

Dziękujemy Januszowi Siemion – dyrektorowi biblioteki oraz całemu zespołowi #bckszczuczyn za wspieranie naszych działań. Podziękowania kierujemy też do zespołu Programu Równać Szanse za szansę realizacji tego wyjątkowego marzenia.

Otwarciu Koderskiego Klubu Kreatywności towarzyszyła ekipa TVP Kultura, realizująca nagrania do kolejnego odcinka „Eureka Biblioteka!” w której bohaterem będzie szczuczyńska biblioteka. Reportaże z cyklu „Eureka Biblioteka!” to opowieść o współczesnych polskich bibliotekach, które oferują znacznie więcej niż tylko książki. W każdym odcinku reportaż opowiada o jednej wybranej bibliotece z danego województwa, która została zmodernizowana dzięki dofinansowaniu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz 2.0) i wyróżnia się bogatą ofertą wydawniczą i kulturalną. Koproducentem serii odcinków „Eureka Biblioteka!” jest Narodowe Centrum Kultury.

Grupa Projektowa Wirtualnie Zakręceni z BCK w Szczuczynie

Foto: Mateusz Berć / Andrzej Szabelski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress