Otwarcie Lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Szczuczynie

0
7 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie Lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Szczuczynie. Inkubator Przedsiębiorczości jest to podmiotem, który oferuje swoją osobowość prawną tym, którzy mają pomysł na firmę, ale nie mają środków lub wiedzy umożliwiających założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Powstały w Szczuczynie LIP został utworzony na terenie dawnego Państwowego Ośrodka Maszynowego. Inkubator ma pomóc w promowaniu środowiska otoczenia biznesu na terenie Szczuczyna. Inkubator składa się z  biur, sali konferencyjnej, w której można zorganizować wydarzenia o charakterze szkoleniowo – konferencyjnym, pomieszczeń socjalnych z zapleczem kuchennym oraz hal produkcyjnych o pow. od 600 do 400 m2.
Zadania instytucji to przede wszystkim tworzenie specjalnych warunków ułatwiających powstawanie nowych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Zespół inkubatora ma świadczyć wszechstronną pomoc zainteresowanym osobom w tworzeniu przedsiębiorstw i rozwijania ich działalności. Dofinansowanie do pokrycie kosztów wynajmu oraz energii będzie wynosiło 90% przez 5 lat działalności.  Dodatkowo przedsiębiorcy otrzymają pomoc administracyjną, księgową oraz prawną.
Na wydarzenie przybyły osoby, które miały osobisty wkład w powstanie inkubatora m.in: przedstawiciele Urzędy Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, posłowie, wykonawca, inspektor budowy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie i radni Rady Miejskiej. Nie zabrakło także przedsiębiorców już działających na terenie gminy, jak również tych zainteresowanych podjęciem współpracy.

Wartość projektu to 8 136 797,34 zł, natomiast kwota dofinansowania to 4 999 770,23 zł.

Jeżeli i Ty szukasz siedziby dla swojej firmy, to nasz Lokalny Inkubator Przedsiębiorczości jest miejscem właśnie dla Ciebie! Zapoznaj się z ofertą na stronie internetowej LIP: https://lipszczuczyn.pl/ lub w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie, tel.: 86 273 50 80.

Materiał video: https://bialystok.tvp.pl/64963837/inkubator-przedsiebiorczosci

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress