Otwarcie Muzeum Mleka w Grajewie w grudniu

0

Znana jest już data otwarcia Muzeum Mleka w Grajewie. Jak informują władze miasta będzie miało to miejsce 14 grudnia br. Budynek jest już gotowy na przyjęcie odwiedzających, choć pewne rzeczy trzeba jeszcze dopracować. Pozostało między innymi dokończyć salę z ekspozycjami, która jest praktycznie pusta.

Jak dowiedzieliśmy się, muzeum będzie podzielone na kilka stref. W jednej z nich będą gabloty z eksponatami związanymi z przetwórstwem mleka. Przede wszystkim będzie to muzeum nowoczesne, które na pierwszym miejscu będzie stawiać bezpośredni kontakt z odbiorcami.

– Otwarcie będzie bardzo symboliczne. Opowiemy o historii powstania tego Muzeum Mleka oraz o strefach, które powstały. Planowane jest także wzniesienie „toastu” mlekiem. – mówi Tomasz Dudziński, dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury.

Bilety wstępu będą kosztowały w granicach 15 złotych. Oczywiście wprowadzone zostaną ulgi takie jak: zniżka uczniowska, studencka, bilety grupowe czy też zniżki Karty Dużej Rodziny oraz Karty Seniora.

Planowane są także upominki dla każdego, kto po zwiedzeniu muzeum dobrze rozwiąże quiz dotyczący wiedzy o przetwórstwie mleczarskim.

wzasiegu.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress