Otwarcie Oddziału Zakaźno-Obserwacyjnego Szpitala Ogólnego w Grajewie

0

Już prawie od dwóch tygodni mieszkańcy powiatu grajewskiego mogą korzystać z Oddziału Zakaźno-Obserwacyjnego Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Oddział przez ostatnie dziewięć miesięcy przeszedł całkowitą modernizację zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, ponadto zaopatrzony też został w nowy sprzęt medyczny i wyposażenie niezbędne do funkcjonowania placówki.

Remont odbył się dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 z projektu pn. „Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego”.

Łączna kwota projektu wyniosła 4.512.681,00 zł.

Na oddziale docelowo miało być 19 łóżek, a jest w tej chwili 34. Pozyskanie nowych miejsc możliwe było dzięki temu, iż doktor Józef Zawrotny – ordynator oddziału na miejsca dla pacjentów przeznaczył również m.in. dyżurkę lekarską i dyżurkę ordynatora.

Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego – Grzegorz Gardocki podkreśla, iż remont oddziału zapewni mieszkańcom naszego powiatu zdecydowanie lepszą opiekę i warunki o wysokim standardzie.

Dzięki realizacji tej inwestycji, Oddział Obserwacyjno–Zakaźny spełnia wszelkie wymogi sanitarno–epidemiologiczne i przede wszystkim zapewnia komfortowe warunki nie tylko dla przebywających na oddziale pacjentów, ale także dla personelu – dodaje Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress