„Palinocka” w Szczuczynie

0

27 czerwca w parku miejskim w Szczuczynie odbyła się tradycyjna „PALINOCKA 2015”. W tym roku pogoda była wspaniała, co umożliwiło przeprowadzenie imprezy bez zakłóceń. Na scenie wystąpiły zespoły z MDK w Szczuczynie: „Mali Szczuczyniacy”, taneczny „Żylety”, wokalny oraz ludowy „Szczuczyniacy” wraz z zespołem „Fire” w widowisku pt.” Na Świętego Jana – Sobótka” wg Jędrzeja Cierniaka wzbogacony tekstami przypowieści i pieśniami z okolic Szczuczyna zebranymi przez Barbarę Paszkowską.
Po występach ludowych odbył się koncert orkiestry OSP w Szczuczynie po którym ognisko sobótkowe wspólnie podpalili: Sekretarz Urzędu Jadwiga Jolanta Budzińska, Dyrektor MDK – Janusz Marcinkiewicz oraz Radny Miasta Michał Kaliszewski.
Wystąpili soliści oraz zespoły disco polo: AgaN, Let’s Dance, Never, Uniden. Gwiazdą wieczoru był zespół „Impuls” z Białegostoku.
Oprócz zabawy i tańca uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka „Jagoland” i dokonać zakupów na straganach.
Festyn skończył się o północy.
Tekst: Andrzej Szabelski
Zdjęcia: Barbara Paszkowska, Ewa Muczyńska, Andrzej Szabelski.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress