Pamięci Sybiraków

0

W dniu 18 czerwca, w przeddzień uroczystości odsłonięcia tablicy memoratywnej poświęconej 80. rocznicy ostatniej deportacji ludności ziemi grajewskiej na Sybir, która odbędzie się 19 czerwca, Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld, Radny Powiatu Grajewskiego – Bolesław Ruszczyk wraz z panią Jadwigą Budną – Sybiraczką, odwiedzili cmentarz grajewski. Złożyli wiązanki i zapalili znicz przy pomniku upamiętniającym Polaków zesłanych w głąb Rosji.

Pani Jadwiga Budna należy do Związku Sybiraków i od lat czynnie uczestniczy w wielu uroczystościach poświęconych zesłańcom, na których wspomina trudną podróż, ciężką i wyczerpującą pracę oraz głód, który dokuczał najbardziej. Wraz z mamą spędziły na Sybirze 5 lat, a do Polski powróciły w 1946 roku. Jest jedną z nielicznych, żyjących jeszcze osób w powiecie grajewskim, które przeżyły deportację i długie lata na zesłaniu.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress